TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 43 min 5 sek zpět

Zpráva o vývoji energetiky v oblasti tepla za rok 2018 - vytápění

5 hodin 27 min zpět
Zpráva popisuje vývoj tepelné energetiky, hlavní trendy a jejich změny v rozsahu let 2010 až 2018. Do článku byly vybrány údaje vztahující se k vytápění.

Rotačná tuhosť prípojov v drevených konštrukciách s Alumidi konzolami

5 hodin 27 min zpět
Moderné spojovacie prostriedky Rothoblaas Alumidi umožňujú polotuhé pôsobenie prípojov. Cieľom výskumu je vyšetrenie reálneho správania konštrukčných prípojov s reálnymi tuhostnými konštantami. Rotačná tuhosť prípoja je vypočítaná metódou podľa [1] a výsledky sú overené metódou deformácie od jednotkového ohybového momentu. Výsledky teoretického výpočtu budú konfrontované s experimentálnym overovaním daných prípojov. Súčasne s experimentom prebehne výskum osovo namáhaných rebierkových klincov pre účel nájdenia hodnoty modulu popustenia.

Snižení spotřeby energie až o 20 procent pomocí oběhových čerpadel pro vytápěcí systémy

5 hodin 27 min zpět
KSB SE & Co. KGaA z Frankenthalu vyvinula pro svá teplovodní oběhová čerpadla konstrukčních řad Calio a Calio S novou funkci pod názvem Dynamic Control. Tato funkce pomáhá snížit příkon ve srovnání s běžně regulovanými čerpacími agregáty až o 20 procent.

Komínové systémy a vývoj trhu

5 hodin 27 min zpět
Na otázky redakce TZB-info, které se týkají nabídky komínových systémů, nových výrobků, vývoje trhu odpovídá Pavel Mareček, jednatel společnosti ALMEVA EAST EUROPE s.r.o.

Bohemia Energy v době krize zavedla elektronický podpis a nabízí poradenství zdarma

5 hodin 27 min zpět
Bohemia Energy reaguje na aktuální situaci a zavádí elektronický podpis. Umožní tak domácnostem šetřit za energie z pohodlí domova. S úsporami energie poradí zdarma i těm, kteří zákazníky firmy nejsou.

Velkokapacitní antivandalová bezdotyková desinfekce rukou ADR 02

5 hodin 27 min zpět
Jednou ze základních možností, jak se chránit proti nákaze, je využívání desinfekce rukou. V domácím prostředí nám stačí trocha desinfekce v lahvičce. Ve veřejném prostoru je však potřeba přistoupit k desinfekci rukou jinak.

Proč si kupuji tepelné čerpadlo?

09.04.2020 00:00
Odpovědi na tuhle otázku můžeme rozdělit na tři okruhy, podle lidí/zákazníků, kterým ji položíme. Každý totiž hledá něco jiného.

Příčiny a okolnosti vzniku požárů památek

09.04.2020 00:00
I sebemenší požár znamená pro památkově chráněné stavby obrovské riziko. Martin Podjukl popisuje některé charakteristické znaky a okolnosti vzniku mediálně zajímavých případů požárů památek. Společně s rozborem dílčích a méně známých požárů historických a církevních budov lze zhodnotit současné možnosti a limity požární ochrany těchto unikátních staveb.

Při designu ventilátorů se inspirovali křídly sov a ploutvemi velryb

09.04.2020 00:00
Ventilátor: hybný prvek každé vzduchotechnické jednotky, každého systému či prostoru, kde je nutné pohnout se vzduchem. Jeho tvar a materiál má zásadní vliv na účinnost přístroje, na spotřebu energie, na životnost stroje.

Podpora výroby elektřiny z OZE prostřednictvím Power Purchase Agreements

09.04.2020 00:00
Nákup tzv. „čisté“ elektřiny přímo od výrobce prostřednictvím Power Purchase Agreements (PPA), tedy smluv o nákupu elektřiny, představuje systémovou změnu ve způsobu financování výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a přechod od státem financované podpory k podpoře soukromé.

ViCare, brána do světa komfortu a energetických úspor

09.04.2020 00:00
Digitalizace našich zařízení je v plném proudu. S novou generací kotlů Vitodens 2xx s regulační platformou E3 se WiFi rozhraní stalo standardní výbavou našich kotlů.

BIM - Wavin knihovny pro program Revit s novinkou AS+

09.04.2020 00:00
Wavin knihovny pro program Revit se vyznačují vysokou úrovní detailu a věrohodnosti celé výsledné instalace. Knihovny mají mnoho užitečných funkcí, které jsou specifické vždy pro daný typ systému, který se v projektu vyskytuje. Vlastní tvorba potrubních rozvodů je následně založena na intuitivním přístupu k modelování. Obrovskou výhodou knihoven Wavin je fakt, že věrohodně kopírují produktový sortiment výrobce ve všech jeho detailech.

Jarní sleva na tradiční a osvědčený materiál - pálené cihly KMB PROFIBLOK

09.04.2020 00:00
Pokud zrovna řešíte stavbu domu nebo náročnější rekonstrukci, tak je ta pravá chvíle poohlédnout se u výrobce stavebních materiálů – společnosti KM Beta. Tam máte možnost nakoupit do konce dubna v jarní akci nosné zdivo za skvělé ceny.

"Vyhraj tuhle káru", aneb jeden ze 100 topenářů vyhraje auto za téměř 1 milion korun

08.04.2020 00:00
V soutěži společnosti Brilon a.s. některý z topenářů vyhraje věcnou cenu s pořizovací cenou blížící se 1 milionu korun českých. A to ve formě dodávky pro řemeslníky Peugeot Expert s profesionální vestavbou Sortimo. Podmínkou je minimálně 20 nainstalovaných kondenzačních kotlů Intergas za rok.

Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti pravděpodobně klesat nebudou

08.04.2020 00:00
V souvislosti s poklesem cen elektřiny i plynu na burzách se objevují zprávy v médiích, že ceny těchto komodit by dodavatelé měli během několika příštích měsíců snížit. Tento názor však nezastávám a uvádím několik důvodů, proč se tak s největší pravděpodobností nestane.

Náklady na provoz a údržbu budov jsou trojnásobně vyšší než jejich výstavba

08.04.2020 00:00
Rostoucí náklady na provoz a údržbu nutí firmy hledat způsoby, jak optimalizovat provozní systémy v budovách. Výdaje spojené s údržbou a provozem budovy jsou po dobu její životnosti až trojnásobně vyšší, než její výstavba. Investice do optimalizace budov se vrátí do deseti let

Spotřeba a emise z pozemní dopravy v rámci energetických auditů

08.04.2020 00:00
Pro docílení světových cílů v oblasti snižování energetické spotřeby a produkcí emisí musí od 25. 1. 2020 energetičtí auditoři hodnotit nově spotřebu energie a emise z dopravy v rámci posuzovaného energetického hospodářství. Článek je zaměřen na silniční dopravu, kde čtenáře seznamuje s vlivem dopravy na světové emise a evropským přístupem k jejich snižování. Dále je srovnán efekt při spalování různých pohonných hmot a efekt na emise při přechodu k elektromobilitě. Na případové studii podnikatelského subjektu v ČR byl názorně vyhodnocen ukázkový objekt a související energetické hospodářství a nastíněn postup pro energetické auditory s využitím výpočetního nástroje PHMtool vytvořený společnosti EnergySim s.r.o. pro vyhodnocení spotřeby energie a emisí dopravy.

Výměny kotlů, aneb téma roku 2020 na TZB-info a spolupráce s APTT

08.04.2020 00:00
TZB-info a Asociace podniků topenářské techniky APTT se aktivně podílejí na realizaci povinné výměny neekologických kotlů na pevná paliva, který má zásadním způsobem změnit dopady vytápění domácností na životní prostředí.

Proč vsadit na plastové okno vyrobené z profilu třídy A?

08.04.2020 00:00
Pokud plánujete instalaci plastových oken či jejich výměnu, určitě v rámci výběru nezapomeňte na důležité kritérium – třídu okenního profilu, ze kterého je plastové okno vyrobeno.

Úzká, tichá a ovladatelná hlasem - to je nová rezidenční klimatizace Panasonic TZ

08.04.2020 00:00
Panasonic Heating & Cooling na veletrhu Aquatherm Praha poprvé ukázal novou řadu rezidenčních klimatizací Panasonic TZ. Ty se vyznačují především úzkým a kompaktním designem vnitřní jednotky, velmi tichým provozem a mimořádně jednoduchým ovládáním prostřednictvím aplikace Panasonic Comfort Cloud. Ta dokonce umožňuje klimatizaci ovládat hlasem!

Stránky