fbpx TZB Info | Ekodům

TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 2 hodiny 28 min zpět

Liberecký kraj trápí stará ekologická zátěž

4 hodiny 3 min zpět
SFŽP nemá neuspokojené žadatele o dotaci na likvidaci starých ekologických zátěží. Dotace je nároková. Jde vždy o posouzení konkrétního případu. Cenia realizuje 2. etapu projektu Národní inventarizace kontaminovaných míst. Část pro Liberecký kraj je již ukončena.

S kamerou TZB-info do skleníku na bylinky a saláty. Je jaro

4 hodiny 3 min zpět
Na hydroponickém pěstování salátů a bylinek nás zaujala úspora vody a potrubí, kterým se rozvádí roztok k rostlinám. Úspora až 95 % vody oproti pěstování na poli nebo zahradě a zdravé rostliny bez chemie jsou lákavou cestou.

Rychlejší detekce znečištění pitné vody po zásazích do vodovodní sítě a po haváriích

4 hodiny 3 min zpět
Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Online konference BOLD FUTURE: Směle o budoucnosti udržitelného stavitelství - vize, trendy, case studies

08.05.2021 00:00
Chcete se dozvědět více o trendech v udržitelném stavitelství? Ať už zastupujete samosprávu, věnujete se architektuře nebo developmentu a hledáte inspiraci pro svou práci, jste na správném místě. Nabídneme vám inspirativní vize, představíme trendy a praktické case studies.

Webinář TZB-info: jak financovat úspory energie? Kombinace EPC projektů s dotací OPŽP

08.05.2021 00:00
TZB-info ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou vás zve na webinář, který představí novinky v oblasti energetických úspor a dotací. Účast je zdarma. Novinky ve financování a zkušenosti z projektů EPC budou zajímavé i pro menší města, obce a firmy.

GasNet stavebníkům doporučuje: Nechte si vytyčit plynovody, ušetříte statisíce korun

07.05.2021 00:00
V roce 2020 došlo během stavební sezony k 537 případům narušení plynárenských zařízení. Celkově škody dosáhly výše několika miliónů korun, avšak zcela zbytečně. Největší český distributor plynu, skupina GasNet, proto apeluje na stavebníky a stavební firmy, aby si před zahájením zemních prací nechali vytyčit polohu plynárenského zařízení na staveništi.

V chytrém městě budou mít školy vlastní elektrárnu. Jak to bude vypadat?

07.05.2021 00:00
Budova pražské střední školy v Českobrodské ulici, jež prochází rozsáhlou proměnou v inteligentní, udržitelnou a energeticky a uhlíkově pozitivní budovu, poodhalila prostřednictvím virtuální prohlídky použité inovativní technologie přímo ve fázi probíhající výstavby.

SATJAM Rapid - jednoduchost je klíčem k dokonalé eleganci

07.05.2021 00:00
V malebné horské krajině stojí dům, který jako by sem patřil odjakživa, přestože byl dokončen teprve nedávno. Najdete jej na Valašsku, v obci Vidče nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Novostavba svým charakterem připomíná typická valašská stavení a díky své jednoduchosti nerušeně splývá s okolní krajinou. Povedené řešení je dílem renomovaného architektonického studia Kamil Mrva Architects.

Při výběru nové terasy hraje roli každý detail. Nechte si poradit, jak na to

07.05.2021 00:00
Pořízení nové terasy je dobrý nápad, ale při jejím výběru se nevyplatí dělat ukvapená rozhodnutí. Záleží i na detailech, proto není od věci konzultovat své představy s odborníky. Je dost dobře možné, že zákazník bude mít i díky jejich radám terasu kvalitnější, rychle postavenou a ještě ušetří.

NOVINKA - parapetní klimatizační jednotka Perfera optimalizovaná pro vytápění

07.05.2021 00:00
Dosahuje celoroční účinnosti pro chlazení (třída A++) a vytápění třídy až A+++ a navíc díky posílenému topnému výkonu vytopí místnost na požadovanou teplotu o 14 % rychleji než jiná klimatizace. Samozřejmě v létě dokonale chladí a také efektivně čistí vzduch.

Venkovní betonové dlažby jsou okrasou a chloubou každé terasy nebo zahrady

07.05.2021 00:00
Akční nabídka na produkty DITON do 31. května 2021. Ať už chodíte bosi nebo raději v botách, chůze po dlažbě je vždy příjemná. Její povrch neklouže, je příjemný na omak, odolává slunci i dešti. Navíc je i pastvou pro oči. Nabízí tolik příjemně laděných barevných odstínů jako příroda sama…

Zajistěte si ceny elektřiny a plynu a buďte v klidu

06.05.2021 00:00
MND, Moravské naftové doly, vydávají nové ceníky, které novým i stávajícím zákazníkům zajistí neměnnou výhodnou cenu u plynu až do 30. 6. 2023 a u elektřiny do 31. 12. 2022.

Rozloučení s doc. Ing. Vladimírem Jelínkem, CSc.

06.05.2021 00:00
Přinášíme ohlédnutí za činností doc. Ing. Vladimíra Jelínka, CSc., který zesnul ve věku 81 let.

Studie: Pestrobarevná sídliště. Příčiny, důsledky, snahy o regulaci

06.05.2021 00:00
Srovnávací studie čerpá z rozboru zpracovaných koncepčních dokumentů a rozhovorů s odbornými pracovníkami dvou municipalit, představiteli společenství vlastníků a realizačních firem.

Modernizační fond se rozjíždí naplno, na transformaci teplárenství půjde 6,4 miliardy

06.05.2021 00:00
6,4 miliardy korun je určeno především na přechod tepláren z uhlí na zemní plyn a související modernizační opatření. Ostrá výzva začíná 24. května 2021 ve 12:00, v informačním systému AIS SFŽP ČR

Horkovodní kotel Bosch pro centrální zásobování teplem a teplé vody v Litoměřicích

06.05.2021 00:00
Centrální zásobování teplem v Litoměřicích zajišťuje dodávku tepla a teplé vody převážně pro domácnosti, ale např. i pro městskou nemocnici, hasičský záchranný sbor či katastrální úřad. Celková délka rozvodného potrubí je 22,9 km.

Dobíjení elektromobilů: lépe z jedné vody na míru než řemeslo po řemesle

05.05.2021 00:00
Kvalita zůstává, kdežto cena se zapomene. Slavný výrok spoluzakladatele automobilky Rolls-Royce Henryho Royce by si měl připomenout každý, kdo se chce pustit do budování dobíjecí infrastruktury pro elektromobily.

ČKA podporuje udržitelnost v architektuře

05.05.2021 00:00
ČKA ustavila pracovní skupinu Udržitelnost a vydává 7 tezí ČKA pro udržitelnou architekturu. ČKA vnímá jako svoji úlohu být pro toto téma veřejnou autoritou.

Renovace rodinného domu

05.05.2021 00:00
Proměna starého domu na moderní sídlo za přijatelnou sumu vyžaduje buď velkou odvahu nebo skutečné odborné znalosti. Mistr obkladač, soudní znalec v oboru s mnohaletou erudicí, se do toho pustil a s důvěrou vsadil na výrobky Botament.

Jaké tepelné čerpadlo zvolit pro rodinný dům?

05.05.2021 00:00
Tepelná čerpadla jsou čím dál populárnějším obnovitelným zdrojem. A není divu – nabízejí spoustu výhod. To, že jde o spolehlivý zdroj tepla, který v zimním období účinně vytopí interiér, napovídá už samotný název. Příliš nepřekvapí ani to, že tepelné čerpadlo umí celoročně ohřívat vodu. Málokdo ale tuší, že vybrané značky umí dům také ochlazovat – a to zdravěji a podstatně levněji než klimatizace.

Stránky