fbpx TZB Info | Ekodům

TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 2 hodiny 47 min zpět

Kanada chce být lídrem globální vodíkové energetiky, šance pro české firmy a vytápění plynem

10 hodin 10 min zpět
„Zelený“ vodík je šancí pro „ozelenění“ zemního plynu a jeho dlouhodobou perspektivu v oblasti vytápění.

Chytré technologie dokážou ušetřit energie domácností ve špičce až o desítky procent

10 hodin 10 min zpět
Výkyvy energií z obnovitelných zdrojů nemusejí být problémem, řešení vzniká v pražských Vršovicích. Česká inovace řeší největší úskalí ve využívání „zelené elektřiny“ . Na zavádění inteligentních řešeních ve městech spolupracuje společnost Byzance se Středočeským inovačním centrem.

Spojení akademické obce s průmyslem a státní správou v době pandemie

10 hodin 10 min zpět
Na půdě rektorátu ČVUT v Praze proběhlo setkání zástupců univerzity, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a zástupců Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Řešily se mj. spolupráce při vývoji, výrobě a certifikování osobních ochranných a zdravotnických prostředků v době pandemie. Podrobněji se mluvilo o respirátoru RP95-M a ventilátoru CoroVent.

Nová Asociace bude hájit zájmy dlouhodobého nájemního bydlení

10 hodin 10 min zpět
Vůbec poprvé se v České republice spojili všichni velcí provozovatelé dlouhodobého nájemního bydlení. Nově vzniklá Asociace nájemního bydlení chce mimo jiné podpořit a garantovat základní etická pravidla v nájemních vztazích, být všem relevantním institucím klíčovým partnerem pro další rozvoj nájemního bydlení v ČR a samozřejmě pravidelně analyzovat situaci v nájemním bydlení doma i v Evropě a svá data nabízet široké veřejnosti.

Spotřeba zemního plynu v 1. a 2. čtvrtletí 2020 podrobněji

19.09.2020 00:00
V článku jsou podrobnější údaje o vývoji spotřeby zemního plynu a podílů plynárenských společností.

Nový energetický zákon do parlamentních voleb nebude

19.09.2020 00:00
V Ostravě se uskutečnila první odborná diskuze nad věcným návrhem nového energetického zákona.

Jak si stojí Česko v přípravách na digitalizaci stavebnictví i v porovnání s Evropou?

19.09.2020 00:00
Na letošním Summitu Koncepce BIM na pražském výstavišti PVA Expo v Letňanech se 19. listopadu 2020 setkají zástupci vlád a státní správy řady evropských zemí i Česka.

Továrna se bez funkčního komína neobejde ani ve 21. století

19.09.2020 00:00
Komíny tradičních provozů potřebují buď údržbu, nebo modernizaci. Obojí je možné s využitím moderních technologií.

HE3DA: slavnostní zahájení průmyslové výroby v Horní Suché

19.09.2020 00:00
Továrna Magna Energy Storage byla slavnostně otevřena. Baterie s technologií HE3DA vstupují do komerční výroby.

Nalaďte si živé vysílání TZB-info a ESTAV.cz již toto úterý

18.09.2020 00:00
Portály TZB-info a ESTAV.cz opět vysílají živé rozhovory se zajímavými hosty při příležitosti stavebního veletrhu For Arch, tentokrát ze studia TZB-info. Sledovat je můžete na domovské stránce portálu TZB-info, na YouTube a také přenosem na stánku portálů TZB-info a ESTAV.cz na veletrhu For Arch. Vysíláme od úterý 22. září 11:00 hodin po tři dny až do čtvrtka 24. září.

Dálkově ovládané střešní okno VELUX se solárním pohonem je energeticky soběstačné

18.09.2020 00:00
Dům, který nepotřebuje žádné inženýrské sítě a sám si z obnovitelných zdrojů zajistí energie potřebné pro svůj provoz. Zní to jako sen vzdálené budoucnosti, ale jde o naprosto reálný a zároveň již realizovaný projekt organizace Český soběstačný dům. Jako partner se do něj zapojila i společnost VELUX, která do unikátního ostrovního (off-grid) domu nedaleko jihočeského Lipna dodala dálkově ovládané střešní okno se solárním pohonem.

Kudy utíká teplo z domu a proč je tak výhodné izolovat strop?

18.09.2020 00:00
Tepelná izolace složitých nepřístupných střech je často tvrdým odborným oříškem. Je třeba minimálně zasahovat do konstrukce a zároveň zajistit dostatečnou vrstvu i v nepřístupných místech.

Větrání rodinných a bytových domů - proč se jím zabývat?

18.09.2020 00:00
Rezidenční větrání má za úkol především hygienickou výměnu vzduchu v objektu. Jaké aspekty vnitřního prostředí je třeba zohlednit při návrhu rekuperace? A které systémy jsou vhodné pro novostavby případně rekonstrukce?

HELUZ postaví na veletrhu FOR ARCH zdravé zdi

18.09.2020 00:00
Kompletní cihelný systém včetně dvou novinek, které už mají za sebou úspěšný křest letošní stavební sezonou, bude společnost HELUZ prezentovat na zářijovém veletrhu FOR ARCH. Obě novinky, tekutá malta HELUZ SIDI i překlad HELUZ Family 3in1 nosný, již přispěly k zrychlení a zjednodušení desítek staveb.

Sedna Design/Elements - nové stylové vypínače a zásuvky

18.09.2020 00:00
Produktová řada Sedna Design/Elements je nová generace vypínačů a zásuvek. Drobné technické detaily a vychytávky podstatně zjednodušují a zkracují dobu montáže, zvyšují komfort montáže i spolehlivost. Ocení je profesionálové i kutilové.

Trendy v konceptoch kancelárií podľa architektov DELTA vrátane zmien, ktoré nás čakajú pod vplyvom covidu

17.09.2020 00:00
Aj napriek neustálej hrozbe vírusu SARS-CoV-2 stále pracujeme na projektoch mnohých kancelárií. Ako ovplyvní jeho ďalší vývoj našu prácu s interiérom budúcich kancelárií zatiaľ presne nevieme. Odhadujeme zníženie záujmu o koncept coworkingu a inú formu zdieľania kancelárií. Pravdepodobne budeme pracovať aj s väčším priestorom medzi jednotlivými pracovnými miestami.

V soutěži ZLATÁ TAŠKA má šanci každý

17.09.2020 00:00
Nedílnou součástí veletrhu Střechy Praha je udělování ocenění Zlatá taška za nejlepší exponáty. Členové loňské poroty radí, jak šance na úspěch v této prestižní soutěži na STŘECHY PRAHA 2021 ještě zvýšit.

Vyhledávání poruch vodovodů pomocí satelitu

17.09.2020 00:00
Pražské vodovody a kanalizace začaly k vyhledávání skrytých úniků z vodovodní sítě používat unikátní technologii – satelitní dálkový průzkum Země. Pracuje na stejném principu jako při hledání vody na Marsu.

Callida slaví 30 let

17.09.2020 00:00
Společnost Callida vznikla v roce 1990. Během 30 let se z malé softwarové firmy zaměřené na stavební rozpočty stal dodavatel komplexního řešení v oblasti řízení projektů. Je to stabilní firma a spolehlivý partner, který dnes svým zákazníkům poskytuje produkty a služby pro všechny fáze životního cyklu stavebních zakázek – od přípravy, přes realizaci a zdárné dokončení až po následnou správu. Jaká byla cesta k úspěchu a jaké má Callida vize do budoucna, to se dočtete v následujícím článku.

Půvabně inteligentní - Geberit AquaClean SELA

16.09.2020 00:00
Sprchovací WC Geberit AquaClean představuje ideální kombinaci standardní toalety a bidetu. Toto řešení šetří cenný prostor v koupelně, protože nezabírá více místa než běžná toaleta, působí elegantně a zároveň jeho používání je jednoduché a pohodlné.

Stránky