fbpx TZB Info | Ekodům

TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 3 hodiny 11 min zpět

Nová generace inteligentní regulace topení Wavin Sentio dokáže řídit i ventilaci

23 hodiny 13 min zpět
Společnost Wavin Czechia představila novou generaci inteligentní zónové regulace Wavin Sentio. Verze s označením 14 dokáže kromě regulace vytápění a chlazení v jednotlivých zónách budovy také účinně řídit ventilaci, čímž eliminuje nadměrnou koncentraci oxidu uhličitého (CO2).

Víceúčelovou sportovní halu vytápí stropní sálavé panely Zehnder ZIP

23 hodiny 13 min zpět
V jihočeském Táboře, nedaleko Sezimova Ústí – sídla české pobočky švýcarské firmy Zehnder, se nachází víceúčelová sportovní hala, která před několika lety prošla celkovou rekonstrukcí, aby vyhověla kritériím pro pořádání mezinárodních sportovních turnajů v basketbalu a volejbalu. Pro vytápění a chlazení byly zvoleny stropní sálavé panely Zehnder ZIP.

Digitální tisk keramickými barvami na sklo pro interiér i fasádu

23 hodiny 13 min zpět
Na výrobních linkách společnosti Heluz Izos vznikají kromě izolačních skel i zakázková skla s digitálním potiskem v libovolných grafických motivech. Trvanlivost keramických barev, které jsou speciální technologií zakaleny do skla, předurčuje jejich použití nejen do interiéru ve formě příček, dveří nebo nábytku, ale také na fasády. Výrobu nám v žatecké továrně ukázala Andrea Stejskalová, designérka Izos studia.

Udržitelné profily Deceuninck na Fensterbau Frontale 2024

23 hodiny 13 min zpět
Na letošním mezinárodním veletrhu Fensterbau Frontale konaném v Norimberku ve dnech 19.–22. března 2024 se společnost Deceuninck představí inovativně pojatým dvoupodlažním stánkem s plochou 550 m2. Hlavním tématem prolínajícím se celou expozicí je udržitelnost.

Deset nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu pro zákazníky

23 hodiny 13 min zpět
MND pokračují ve zlevňování elektřiny a plynu pro stálé zákazníky. Novým zákazníkům nabízí lepší ceny i Centropol, EPET, Vemex. Sjednejte si smlouvu za nejvýhodnější cenu na trhu. Ceny energií na burzách v ČR dále klesají. Nastavte si správně zálohy.

Inflace výrazně klesla. Jak je na tom bydlení?

23 hodiny 13 min zpět
V lednu došlo k výraznému oslabení meziročního růstu spotřebitelských cen na 2,3 %, což představuje nejnižší hodnotu od března 2021. Hlavními z faktorů tohoto vývoje byly ceny bydlení a potravin. Proč je tedy meziměsíční inflace nejvyšší od loňského ledna?

HELUZ hledá nejpodařenější cihlový dům, který odmění 100 tisíci

20.02.2024 00:00
Společnost HELUZ spouští nový ročník oblíbené soutěže Dům roku, v rámci které hledá nejlepší realizaci z cihel HELUZ. Letošní novinkou je zvýšení výhry na 100 tisíc korun, kterou pořadatel automaticky rozdělí mezi investora, čili stavebníka a autora projektu. Přihlásit stavbu může kterýkoli z nich. Registrace jsou otevřené od 19. února do 15. dubna.

40 % Čechů kvůli vysokým cenám energií snížilo teplotu v domácnosti. Nejčastěji až o 3 stupně

20.02.2024 00:00
Téměř 23 % českých domácností během zimního období preferuje topit si v domácnosti na teplotu 22 °C a více. Přesto ji však v topné sezóně bylo nuceno snížit celkem 40 % Čechů. Téměř polovina z nich maximálně o dva stupně, dalších bezmála 40 % respondentů o dva až tři stupně. Mohou za to vysoké ceny energií a legislativní změny v oblasti energetiky. O investování do úspornějších zdrojů vytápění však uvažuje pouze pětina Čechů, většina z nich by volila tepelné čerpadlo.

Udržitelnost hýbe světem. Dostává se skoro do všech odvětví

20.02.2024 00:00
Rok 2023 se nesl ve znamení významných změn v oblasti udržitelnosti a environmentálních, sociálních a správních (ESG) standardů, které mají hluboký dopad na podnikání a společnost a je více než jisté, že rok 2024 bude v tomto trendu pokračovat. Zásadní roli budou opět hrát digitalizace a integrace nejnovějších technologií a výrazně zamíchat kartami mohou volby, které letos čekají celou řadu klíčových zemí nejen v Evropě.

Jak pomoci sobě a pracovníkům plánovat a efektivně plnit úkoly

20.02.2024 00:00
Jak organizovat úkoly a jak plánovat? Organizace je důležitá pro zlepšování procesů, rozvoj firmy i zaměstnanců a budování týmu. Téma správně určených priorit a kroků ve správný čas je najčastějším tématem.

PODCAST: Jak se bránit víření prachu a škodlivin od klimatizace - technologií Nanoe X

20.02.2024 00:00
I nanočástice unášené vzduchem přestanou poletovat, pokud projdou technologií Nanoe X. Mikroorganizmy usmrtí, částice se usadí a lze je snadno setřít, vyluxovat. Extra jemný filtr s jeho častou výměnou není třeba.

Doprovodný program veletrhu Aquatherm Praha 2024

19.02.2024 00:00
TZB-info je odborným garantem a 4 dny doprovodného programu nabízí novinky z vytápění, větrání, klimatizace, regulace, dotací, nové legislativy, ale i samostatný seminář o technických izolacích, Den starostů a školení. Ve středu rovněž estav.tv vysílá živě přímo z veletrhu. Těšíme se na viděnou od 5. do 8. března 2024 v PVA EXPO Praha.

Příprava složek IZS na ochranu měkkých cílů

19.02.2024 00:00
Příprava složek Integrovaného záchranného systému (IZS) na ochranu měkkých cílů1 je dlouhodobým a kontinuálním procesem, který probíhá již řadu let. Tato záležitost opět získala pozornost veřejnosti po tragickém útoku aktivního střelce, ke kterému došlo dne 21. prosince v Praze na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.2 Mediální prostor byl plný diskusí a otázek týkajících se činnosti složek IZS a zda se složky IZS dostatečně připravují na možný útok na měkké cíle.

Dnešní hektická doba vyžaduje chytrá a časově nenáročná řešení

19.02.2024 00:00
Chytré telefony, chytré domácnosti a teď i chytrá stání pro auta. Taková, pod kterými nejenže chráníte vaše auto, ale současně s tím pomáháte zajistit chod domácnosti. A přesně tuto pomoc přináší prémiové hliníkové zastřešení Carport Solar od Alukovu.

Druhá generace Eurokódů pro zatížení staveb v závěrečné etapě své tvorby

19.02.2024 00:00
Revize Eurokódů EN 1991 pro zatížení konstrukcí se nachází v závěrečné etapě své tvorby. Technická subkomise obdržela připomínky členských zemí, které budou následně zapracovávány. V následujícím textu jsou uvedeny aktuální informace o stavu dokončování revize zatížení v prEN 1991. Po formální stránce zde došlo k úpravě úvodních kapitol a také obrázků a vztahů, aby byly v souladu s dokumentem N 1250, ve kterém jsou uvedeny požadavky na tvorbu Eurokódů po technické i ediční stránce. Byly také provedeny úpravy názvů jednotlivých částí Eurokódů pro zatížení.

Sofistikovaný systém se postará o preventivní, diagnostickou i prediktivní údržbu

19.02.2024 00:00
Měnící se prostředí průmyslových podniků ovlivněné příchodem nových technologií se dotýká i údržby. Cílem příspěvku je představení možnosti řízení údržby s pomocí informačního systému, který svými funkcionalitami umožňuje využití všech strategií, tedy kromě korektivní a plánované údržby využívá i preventivní diagnostickou údržbu.

Ideální střešní krytina do vysokohorského prostředí - PREFALZ

18.02.2024 00:00
Fakt, že hliník je téměř nezničitelný, a přitom plně recyklovatelný, inspiroval architekta Jürgena Hallera k tomu, aby jím pokryl střechu vícegeneračního rodinného domu nacházejícího se v podhůří Vorlarlberských Alp.

Soutěž REALIZACE ROKU 2023 VE STÍNICÍ TECHNICE zná své vítěze

18.02.2024 00:00
Uplynulého 8. ročníku soutěže realizací stínicí techniky se zúčastnilo tentokrát 10 soutěžních staveb, které opět představily širokou škálu stínicích prvků v různých typech staveb.

Bezpečnost práce na stavbě v rámci prevence závažných havárií

18.02.2024 00:00
V rámci Týdne vědy a inovací pro praxi a životní prostředí nám zástupci Výzkumného ústavu bezpečnosti práce představili projekt, jehož výstupem jsou metodické a koncepční materiály, které si kladou za cíl napomoci k zajištění vyšší bezpečnosti na stavbě i mimo ní. Týká se to podniků, laboratoří, skladů, staveb i provozů, kde se pracuje s nebezpečnými chemickými látkami.

V plzeňském Daikinu začali vyrábět novou klimatizaci Zeta S. Její vývoj zabral rok a půl

17.02.2024 00:00
Společnost Daikin v plzeňském závodě zahájila výrobu nejnovější klimatizace, modelu Zeta S. Inovativní technologie, která povede k efektivnějšímu využívání energie, a tedy větší udržitelnosti, se zrodila po roce a půl vývoje, do kterého se zapojil tým 20 odborníků napříč různými odděleními. Daikin odhaduje roční produkci okolo 220 tisíc zařízení.

Stránky