fbpx Domy blízké přírodě | Ekodům

Domy blízké přírodě

Anotace: 

Na tomto kurzu se dozvíme, jak se v této složité problematice orientovat a jak se rozhodovat. Vařit na plynu, na elektrice nebo na dřevě? Větrat okny, lokálními nebo centrálními jednotkami? Volit záchod splachovaný pitnou vodou, dešťovou vodou nebo raději suchý? Regulovat topení ručně, automaticky nebo inteligentně? Jaké nám jednotlivá řešení přinášejí výhody a jaká možná rizika?

Kurz je složen z 5 tříhodinových přednášek (3 x 45 min.), vždy ukončených besedou se zodpovězením individuálních dotazů. Tyto kurzy budou jednou za měsíc, vždy večer ve všední den. Kurz bude doplněn nepovinnou jednodenní exkurzí (ukázková vesnice Rakousko).

Každý účastník obdrží zdarma knihu Harmonie ekodomu a na závěr osvědčení o absolvování kurzu, pokud kurz absolvuje celý a splní požadavky krátkého písemného testu.

Na kurzu postupně probereme různá dispoziční a technická řešení bytů a domů, možnosti jejich vybavení, se zaměřením na popis jejich výhod a nevýhod a na přínosy jejich propojení a spolupráce. Ukážeme na rozdíly ve fungování přírodních a umělých systémů a na rizika spojená s chytrými technologiemi. Seznámíme se s novinkami a nápady pro využití obnovitelných zdrojů. Kurz je volnou nadstavbou základního kurzu Architerika a je určen všem, kdo byty, domy a zahrady navrhují, realizují či užívají.

Datum: 
14.11.2017 18:00
Místo: 
Centrum rozvoje Měsíčnice
Kontakt: 
email mesicnice.kurzy@gmail.com či na tel.: 731 508 814