fbpx Den otevřených dveří v pasivním domě a prohlídka hostětínských ekologických projektů | Ekodům

Den otevřených dveří v pasivním domě a prohlídka hostětínských ekologických projektů

Anotace: 

Při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů proběhne den otevřených dveří v pasivní budově Centra Veronica Hostětín. Zájemci o použité stavební materiály a technologie si mohou budovu prohlédnout v pátek 7. listopadu 9:00 - 18:00 hodin a v sobotu 8. listopadu 10:00 - 16:00 h.

Lektorovaná prohlídka pasivního domu i ostatních ekologických modelových projektů v Hostětíně proběhne v pátek 7. 11. 2014 od 15:00 hod.
Prohlídku pasivního domu 7. listopadu od 15:00 hod. povede lektor a potrvá cca 0,5 hodiny.
Dále bude prohlídka dle zájmu rozšířena o exkurzi i po ostatních hostětínských modelových ekologických projektech (kořenová čistírna odpadních vod, moštárna, výtopna na biomasu, solární systémy, šetrné pouliční osvětlení, přírodní zahrada) v rozsahu cca 1,5 hodiny.

Místo konání: Centrum Veronica, Hostětín 86, Zlínský kraj
Lektor: Ing. Kateřina Elefantová

Na Den otevřených dveří je nutné se předem přihlásit. Vstupné dobrovolné.

Dny pasivních domů jsou mezinárodní akcí, kterou před jedenácti lety odstartoval Passivhaus Institut z německého Darmstadtu. Dnes jsou do ní zapojeny stovky pasivních domů po celém světě od Nového Zélandu až po severní Ameriku. Základní filozofie akce zůstává ve všech zemích stejná – vysvětlit desetitisícům zvědavých návštěvníků fungování pasivních domů na základě konkrétních zkušeností a neformálním způsobem jim ukázat, jak se v energeticky úsporných domech vlastně žije. V České republice Dny pasivních domů organizuje Centrum pasivního domu a rok do roku se do této akce zapojuje čím dál tím více pasivních domů. V minulém roce to bylo 75.

Datum: 
07.11.2014 09:00
Místo: 
Centrum Veronica, Hostětín 86, Zlínský kraj
Kontakt: 
katerina.fojtu@veronica.cz